محمد مجابی

ایران
ورود

 
 پنجشنبه 1400/4/3
اذان صبح04:02  
طلوع آفتاب05:49  
اذان ظهر13:06  
غروب آفتاب20:24  
اذان مغرب20:45  

 
کل بازدید ها : 21772  
بازدید امروز : 12  
بازدید دیروز : 51  
بازدید صفحه : 32865  
نظر سنجی

سامانه اتوماسیون اداری
فراخوان دعوت به همکاری در پروژه مجموعه گردشگری ، آموزشی ، فرهنگی و اقتصادی                                         ( شهر موزه ملی خاویار ایران )

شرکت مادر تخصصی خدمات کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی در نظر دارد، پروژه ذیل را به استناد ماده (27) قانون الحاق برخی از مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (2) مطابق دستورالعمل شماره 586206 مورخ 5/4/ 1395 سازمان برنامه و بودجه کشور و اصلاحیه شورای اقتصاد به شماره 1342590 مورخ 25/5/1396 و سومین جلسه هیات مدیره شرکت مادر تخصصی خدمات کشاورزی مورخ 31/1/1399 و با بهره مندی از ظرفیت های تبصره 19 ماده واحده قانون بودجه سال1399 کل کشور در راستای تامین بخشی از منابع مالی با رعایت شرایط و ضوابط تعیین شده با استفاده از ظرفیت سرمایه گذاری و مشارکت بخش غیردولتی به انجام رساند.

عنوان پروژه

مجموعه گردشگری، علمی، آموزشی، فرهنگی و اقتصادی (شهر موزه ملی خاویار ایران) / ثبت میراث فرهنگی

مقدمه

کیاشهر (با نام سابق بندر فرحناز) شهری است که در فاصله 17 کیلومتری آستانه اشرفیه و تقریبا 50 کیلومتری شهر رشت، مرکز استان گیلان قرار دارد. شیلات در بندر کیاشهر سابقه ای 150 ساله دارد. اولین بار توسط کشور روسیه پایگاه استحصال خاویار از دریای خزر در این منطقه که در جوار دلتای سفید رود قرار دارد ایجاد گردید.

هم اکنون بناهای تاریخی از جمله خانه رئیس وقت شیلات و ساختمانهای چوبی ساخت روسیه و سردخانه ای که علی رغم 150 سال قدمت هنوز فعال است، از دیدنی های این شهر محسوب می شود.

قدمت بندر کیاشهر(حسن کیاده) به قرن 7 و 8 هجری قمر و سلسله آل کیا بر می گردد که تا سال 1336 تابع بخش آستانه اشرفیه و جزء شهرستان لاهیجان بود که در این سال مستقل گردید.

بندر کیاشهر از گذشته یکی از مراکز مهم صید و صیادی در گیلان بوده و می باشد، در عصر قاجاریه به دلیل ایجاد گمرک و تاسیسات شیلات از رونق خاصی برخوردار گردید. وجود بزرگترین رودخانه شمال ایران یعنی سفید رود (محل زادآوری ماهیان خاویاری و استخوانی) و مرکز عمده تولید خاویار در سطح کشور یکی دیگر از جاذبه های سرمایه گذاری و فعالیت روسها در این منطقه بود.

شیلات بند کیاشهر با سابقه یاد شده و با قرار گیری در موقعیتی مناسب و داشتن بناهای تاریخی ثبت شده، پتانسیل معرفی پیشینه صنعت شیلات و ماهیان خاویاری را برای اولین بار در کشور دارد و میتواند قطب گردشگری و اقتصادی صنعت خاویار و ماهیان خاویاری ایران باشد.

امکانات آموزشی، فرهنگی و همچنین علمی این مجموعه علاوه بر باروری و شکوفائی هر یک از این موارد می تواند در سطح منطقه نیز باعث تحقیق و توسعه در راستای حفظ و احیاء ماهیان ارزشمند خاویاری باشد. این مجموعه با مدیریت بهینه می تواند باعث جذب گردشگر، رونق اقتصاد محلی، در آمدزائی پایدار و ایجاد بستر مناسب برای محققان و پژوهشگران در زمینه صنعت صیادی، دریانوردی، زندگی آبزیان و ماهیان خاویاری باشد.

این مجموعه تاریخی هم اکنون دارای ساختمانهای ریاست، اداری و مالی، کوره صید و خاویارسازی، سردخانه، شورخانه، مسکونی و مهمانسرا، خدماتی(نجاری، تراشکاری، جوشکاری و آهنگری) و گورستان روس ها می باشد.

شش هدف کلان بهره برداری از این مجموعه :

  • شهر موزه خاویار
  • اقامتگاه بوم گردی
  • مرکز تجاری ملی و بین المللی و بورس خاویار
  • آکادمی پرورش، توزیع و آموزش خاویار
  • مرکز فرهنگی و گردشگری
  • رستوران و آداب پذیرائی (غذاهای دریائی)

موقعیت پروژه :

استان گیلان- بندرکیاشهر

مساحت کل عرصه: هشت هکتار

درصد پیشرفت فیزیکی در محوطه سازی: 65 درصد

با توجه به موارد ذکر شده، از کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی صلاحیت دار و علاقمند به مشارکت و سرمایه گذاری دعوت بعمل می آید تا جهت دریافت اطلاعات و کاربرگهای فراخوان به وب سایت شرکت به آدرس www. Agriservices.ir مراجعه و پس از تکمیل، مدارک لازم (فرم پیوست فراخوان، طرح تجاری، عملیاتی و اجرائی پیشنهادی) را حداکثر تا ساعت 16 روز چهارشنبه مورخ 12/6/1399 به آدرس شرکت مادر تخصصی خدمات کشاورزی ارسال فرمایند.
(درج عنوان "فراخوان مشارکت موزه ملی خاویار" روی پاکت پستی ضروری می باشد)

  • اسناد و مدارک دریافتی توسط کمیته فنی، ارزیابی شده و برای سرمایه گذارانی که حداقل امتیاز لازم را کسب کرده باشند دعوت نامه ارائه طرح ارسال خواهند شد.
  • شرکت مادر تخصصی خدمات کشاورزی در قبول یا رد یک یا همه پیشنهادها مختار می باشد.

فرم های پیوستآدرس: تهران- خیابان احمد قصیر(بخارست) نبش کوچه چهارم (مقدس) – پلاک 7(جدید)

صندوق پستی 6613-14155

تلفن: 7-88554364      نمابر:88728362

website: www.agriservices.ir

email: info@agriservices.ir


دفتر مقام معظم رهبری
پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری
پایگاه اطلاع رسانی دولت
درگاه خدمات الکترونیکی دولت
وزارت جهاد کشاورزی
شرکت خدمات حمایتی کشاورزی
شرکت هواپیمایی خدمات ویژهسازمان خصوصی سازی
سازمان شیلات ایران
موسسه تحقیقات بین المللی تاسماهیان دریای خزر
صفحه اول  |  مزایده و مناقصه  |  اساسنامه  |  اهداف و وظایف  |  خلاصه عملکرد  |  نمودار تشکیلاتی
تماس با ما  |  تکریم ارباب رجوع  |  نقشه سایت