ایران
ورود
 • معرفی
  <
 • ساختارسازمانى
  <
 • شرکتهای زیرمجموعه
  <
 • خاویار ایران
  <
 • قوانین و مقررات
  <
 • مزایده و مناقصه

 
 دوشنبه 1399/4/23
اذان صبح04:15  
طلوع آفتاب05:58  
اذان ظهر13:10  
غروب آفتاب20:21  
اذان مغرب20:42  

 
کل بازدید ها : 21756  
بازدید امروز : 48  
بازدید دیروز : 58  
بازدید صفحه : 24474  
نظر سنجی

سامانه اتوماسیون اداری
طرح  ایجاد پایلوت شهرک‌های استارتاپی کشاورزی

مدیرعامل شرکت مادر تخصصی خدمات کشاورزی گفت: طرح پایلوت اولین شهرک استارتاپی کشاورزی در استان البرز و شهر کرج اجرایی خواهد شد که زمینی به وسعت 50 هکتار را در نظر گرفتیم و مذاکرات آن با سازمان‌‌های ذیربط انجام شده است.
به گزارش خبرنگار ایانا، محمد مجابی مدیرعامل شرکت مادر تخصصی خدمات کشاورزی در مراسم امضا تفاهم‌نامه با دانشگاه صنعتی شریف اظهار کرد: حوزه مسئولیت وزارت جهاد کشاورزی عرصه وسیعی داشته و بیش از 4 میلیون نفر بهره‌بردار مستقیم دارد.
وی افزود: این وزارت‌خانه در دولت تدبیر و امید توانست میزان تولید محصولات کشاورزی را از 97 میلیون تن به 125 میلیون تن افزایش دهد.

مجابی، باشاره به بهبود بهره‌وری از آب در بخش کشاورزی، تصریح کرد: در حال حاضر میزان بهره‌وری از آب بهبود یافته و این میزان از 920 گرم ماده خشک به ازای هر متر مکعب آب، به یک کیلو و 450 گرم رسیده‌ است.

وی افزود: میزان ضایعات در بخش کشاورزی 35 درصد است در حالی که در کشورهای توسعه یافته ضایعات تنها در زمان مصرف اتفاق می‌افتد و نشان دهنده این است که تکنولوژی‌های برداشت، انتقال، نگهداری و توزیع در کشور باید تقویت شود.
مدیرعامل شرکت مادر تخصصی خدمات کشاورزی اذعان کرد: وزیر جهاد کشاورزی رویکرد علمی در پیشبرد اهداف بخش کشاورزی دارد و در رابطه با شرکت‌های دانش‌بنیان و استارتاپ‌ها اهداف بلند مدتی را دنبال می‌کند که یکی از این اهداف، احداث شهرک‌های استارتاپی است.
وی افزود: از آنجایی که شرکت ما مسئولیت خدمات کشاورزی را برعهده دارد، در تلاش هستیم تا اولین شهرک‌  استارتاپی کشاورزی را فعال کنیم. مجابی، هدف از احداث این شهرک‌ها را کاهش ضایعات، بهبود معیشت کشاورزان، رضایتمندی شهروندان به لحاظ کیفیت و قیمت محصولات کشاورزی دانست. وی در رابطه با اجرای طرح پایلوت اولین شهرک استارتاپی کشاورزی خاطرنشان کرد: طرح پایلوت اولین شهرک در استان البرز و شهر کرج اجرایی خواهد شد که زمینی به وسعت 50 هکتار را در نظر گرفتیم و مذاکرات آن با سازمان‌‌های ذیربط انجام شده است .
مدیرعامل شرکت مادر تخصصی خدمات کشاورزی افزود: در بخش کشاورزی عرضه دیجیتالی کالاهای کشاورزی کمتر انجام شده و ما به دنبال آن هستیم تا در شهرک پایلوت این نوع عرضه را راه اندازی کنیم که مشکلاتی از قبیل جلب اعتماد کشاورزان و مصرف کنندگان و نقل و انتقالات مالی را دارد.
وی ادامه داد: این شهرک‌ها در زمینه ماهیان خاویاری، از چرخه تولید تا کنترل بیماری‌های آن، فروش و بسته بندی و صادرات و همچنین استفاده از ضایعات خاویار در لوازم آرایشی و بهداشتی می‌توانند فعالیت کنند.

مجابی عنوان کرد: یکی دیگر از فعالیت‌های در نظر گرفته شده برای این شهرک‌ها، در حوزه بهبود کیفیت محصولات کشاورزی و رساندن محصولات کشاورزی و بسته بندی آن با استانداردهای صادراتی است. وی افزود: شرکت‌های دانش بنیان در این شهرک‌ها می‌توانند در ارزآوری محصولات کشاورزی برای کشور مفید باشند.

مدیرعامل شرکت مادر تخصصی خدمات کشاورزی تأکید کرد: باید نقشه راه احداث این شهرک‌ها تدوین شود و پس از آن با ورود شرکت‌ها، نقش حمایتی خواهد بود تا بتوانند تسهیلات بانکی دریافت کنند.
در ادامه این مراسم، محمدرضا موحدی  معاون پژوهش و فناوری دانشگاه صنعتی شریف اظهار کرد: ما تجربیات خوبی در ایجاد اکوسیستم عرضه فناوری داریم .
وی افزود: باید یک نقشه راه برای همکاری در زمینه احداث این شهرک‌های استارتاپی تدوین کنیم و پیشنهاد ما این است که با چند رویداد استارتاپی کار را شروع کنیم که بخش دانشگاهی در این زمینه تجربه بالایی دارد.

در پایان این مراسم تفاهم‌نامه همکاری مابین  شرکت مادر تخصصی خدمات کشاورزی و معاون پژوهش و فناوری دانشگاه صنعتی شریف در خصوص مشارکت در احداث شهرک‌های استارتاپی امضا شد.
خبرهای مرتبط

هـــمکاری دانشگاه صنــعتی شــــــریف در راه‌ا‌ندازی شهرک نوآوری کشاورزی

تاکید دولت، استفاده از شرکت‌های دانش بنیان کشاورزی استدفتر مقام معظم رهبری
پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری
پایگاه اطلاع رسانی دولت
درگاه خدمات الکترونیکی دولت
وزارت جهاد کشاورزی
شرکت خدمات حمایتی کشاورزی
شرکت هواپیمایی خدمات ویژهسازمان خصوصی سازی
سازمان شیلات ایران
موسسه تحقیقات بین المللی تاسماهیان دریای خزر
صفحه اول  |  مزایده و مناقصه  |  اساسنامه  |  اهداف و وظایف  |  خلاصه عملکرد  |  نمودار تشکیلاتی
تماس با ما  |  تکریم ارباب رجوع  |  نقشه سایت