محمد مجابی

ایران
ورود

 
 پنجشنبه 1400/4/3
اذان صبح04:02  
طلوع آفتاب05:49  
اذان ظهر13:06  
غروب آفتاب20:24  
اذان مغرب20:45  

 
کل بازدید ها : 21772  
بازدید امروز : 14  
بازدید دیروز : 51  
بازدید صفحه : 298944  
نظر سنجی

سامانه اتوماسیون اداری
انحلال دفاتر و شعب شركت هاى دولتى در خارج از كشور

شماره مصوبه شورای عالی اداری : 102385/1901
تاریخ مصوبه شورای عالی اداری : 9/6/1381

وزارتخانه ها، موسسات و شركت های دولتی

شورای عالی اداری در نود و پنجمین جلسه مورخ 2/6/1381 بنا به پیشنهاد مشترك وزارت امور اقتصادی و دارایی و سازمان مدیریت و برنامه ریزی كشور و به استناد تبصره (3) بند (ب) ماده (4) قانون برنامه سوم توسعه در خصوص فعالیت دفاتر و شعب شركت های دولتی و افزایش بازدهی وئ بهره وری آنها تصویب نمود :

1- دفاتر شركت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران در كشورهایی كه به طور متوسط در هفته بیش از یك پرواز دارند، می توانند ادامه فعالیت دهند.

تبصره : شركت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران موظف است ظرف مدت 2 ماه نسبت به بررسی چگونگی استفاده از شكت های بین المللی (آژانس سرویس عمومی) جهت جایگزین نمودن دفاتر شركت مذكور در خارج از كشور (موضوع بند یك) اقدام نموده و جهت تصویب به شورای عالی اداری ارائه نماید.

2- فعالیت دفاتر سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران به شكل منطقه ای می توان ادامه یابد.

تبصره : سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران موظف است براساس ضوابط مربوطه، فهرست نمایندگی های خود را در خارج از كشور ظرف مدت دو ماه جهت تصویب به شورای عالی اداری ارائه نماید.

3- فعالیت دفاتر شركت ملی صنایع پتروشیمی، بدون وابستگی مالی به بودجه دولت در كشورهای هند و چین می توان ادامه یابد.

4- شركت ملی حفاری ایران می تواند به فعالیت خود در كشور تركمنستان ادامه دهد.

5- كلیه دفاتر و شعب شركت های دولتی مستقر در خارج از كشور كه در این مصوبه به آنها اشاره نشده است، از تاریخ 1/8/1381 منحل می گردند.

تبصره : واحدهای امور مالی شركت های دولتی موظفند كنترل های لازم را برای اجرای دقیق این بند به عمل آورند.

6- وزراء و رؤسای دستگاه های اجرایی مربوط مكلفند گزارش اجرای این مصوبه را ظرف مدت 3 ماه به وزارت امور اقتصادی و دارایی و سازمان مدیریت و برنامه ریزی كشور ارائه نمایند.

7- وزارت امور اقتصادی و دارایی و سازمان مدیریت و برنامه ریزی كشور مكلف هستند بر حسن اجرای این مصوبه نظارت نمایند و سازمان مدیریت و برنامه ریزی كشور گزارش لازم را به شورای عالی اداری ارائه نمایند.

ضمناً شورای عالی اداری مقرر نمود :

الف) چنانچه وزراء محترم (رؤسای مجامع عمومی شركت ها) در موارد خاصی ادامه فعالیت برخی از نمایندگی های منحل شده را به طور دائمی و یا برای زمان محدودی ضروری بدانند حداكثر ظرف مدت 15 روز موضوع را با ذكر نام نمایندگی و كشور محل استقرار و دلایل توجیهی مربوط، به سازمان مدیریت و برنامه ریزی كشور اعلام دارند تا پس از بررسی مشترك توسط وزارت امور اقتصادی و دارایی و سازمان مذكور چنانچه دلایل موجه تشخیص داده شد، مراتب در اولین جلسه شورای عالی اداری مطرح گردد.

ب) سازمان مدیریت و برنامه ریزی كشور موظف است حداكثر ظرف مدت 3 ماه با همكاری وزارت امور خارجه (با استفاده از گزارش موضوع ماده 184 قانون برنامه سوم توسعه) و سایر دستگاه های اجرایی نسبت به ضرورت یا عدم ضرورت ادامة فعالیت دفاتر یا نمایندگی های وزارتخانه ها و سازمان های دولتی و سایر دستگاه های اجرایی و نهادهای عمومی غیر دولتی از كشور بررسی و موضوع را جهت اخذ تصمیم به شورای عالی اداری گزارش نمایند.

كلیة دستگاه های اجرایی مكلف به ارائه اطلاعات مورد نیاز به سازمان مدیریت و برنامه ریزی كشور می باشند.

من ا... التوفیق
محمد ستاری فر
معاون رییس جمهور و دبیر شورای عالی اداری
دفتر مقام معظم رهبری
پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری
پایگاه اطلاع رسانی دولت
درگاه خدمات الکترونیکی دولت
وزارت جهاد کشاورزی
شرکت خدمات حمایتی کشاورزی
شرکت هواپیمایی خدمات ویژهسازمان خصوصی سازی
سازمان شیلات ایران
موسسه تحقیقات بین المللی تاسماهیان دریای خزر
صفحه اول  |  مزایده و مناقصه  |  اساسنامه  |  اهداف و وظایف  |  خلاصه عملکرد  |  نمودار تشکیلاتی
تماس با ما  |  تکریم ارباب رجوع  |  نقشه سایت